🎄 Více než 14 000 položek SKLADEM. Garance dodání do VÁNOC! 🎄
Rádi vám poradíme (pracovní dny 8:00-17:00):

Když se řekne masiv

Nábytek z masivu nepatří zrovna mezi nejlevnější, ale má spoustu vlastností, kterými vás o investici přesvědčí. Pokud chcete přírodní kvalitní materiál, který zároveň i dobře vypadá a hlavně vydrží, vsaďte na masiv – váš byt se rázem změní v útulný domov plný přírody.

Co je masivní dřevo

Přírodní materiál, který se k výrobě nábytku používá odjakživa, je stále populární. Jedná se o desku z jednoho kusu dřeva, která se pak dále zpracovává, vysušuje a následně se rozřeže na lamely. Název spárovka pak jsou právě tyto lamely slepené k sobě, ze kterých se již vyrábí nábytek. Truhláři masiv milují pro jeho technické a estetické vlastnosti a zákazníci zase pro velmi originální design, který vytvoří příjemnou atmosféru v bytě, domě i na chalupě. I přesto je masiv velmi náročný na zpracování, neboť tento přírodní skvost stále pracuje. Čím je dřevo tvrdší, tím i více zaplatíte, což je například dub a buk. Mezi levnější masivní dřeva patří smrk nebo borovice.

„Masiv je přírodní skvost a nábytek z něj nejde nemilovat.“

Masivní nábytek rozzáří vaše bydlení

Na co vše se tedy můžete těšit? Velmi oblíbené jsou komody z masivu, které mohou zdobit nejen vstupní halu či chodbu, ale také najdou své místo v ložnici či obývacím pokoji. V předsíni se bude vyjímat také masivní botník, který vaše botičky udrží dlouhá léta a navíc dodá hale nádech elegance.

Jídelně by dle filozofie feng shui měl dominovat stůl a proč nevsadit přímo na masiv? Velká kvalitní deska, která můžete vydržet i několik generací, místo pro celou rodinu i přátelé – to nezní špatně, co říkáte? Doplňte stůl i kvalitními židlemi a bude to dokonalost sama.

A ložnice? S postelí z masivu to bude romantika i divočina v jednom. Můžete vsadit na tvrdší masiv, který je odolnější. V tomto pokoji najde své místo také krásná robustní skříň nebo truhla na vaše poklady.

Masivní nábytek nesmí chybět ani v LADUCO. Držíme pro vás několik přírodních skvostů, tak si je nenechte ujít.